SICAKLIK KONTROLÜ NEDİR?


Buharlaştırıcınızın Sıcaklık Kontrolü (TC) özelliği, Celsius / Fahrenheit cinsinden, coil sıcaklığınızın aşmayacağı bir değeri önceden ayarlamanıza olanak tanır. TC özelliği, coilin ön-ayarlı (sıcaklık) değerinize çarptığını algıladığında, bir sınırlayıcı görevi görür ve sıcaklık önceden ayarlanmış olan sıcaklık değerinizin altına düşene kadar coilin gücünü ayarlayacak, kısıtlayacak ya da kesecektir. Kullanmak istediğim en iyi benzerlik, Sıcaklık Kontrolü (önceden ayarlanmış bir coil sıcaklığında, hafif veya ağır bir şekilde buharlarken) otomobilinizdeki Cruise Control'e çok benzer çıkabileceginiz hızı ayarlama gibidir.

İlk Kez Sıcaklık Kontrolü Ayarı
Sıcaklık Kontrolünü ilk kez kurmak, düşündüğünüzden çok daha kolaydır ve modunuzu yapılandırmak hakkında bildiğiniz şeylerin çoğu, Sıcaklık Kontrolü (TC) özelliğini kullanırken geçerli olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey, modunuzun Tank, RBA, RTA veya RDA’nızda kullanacağınız coil türü için uygun Sıcaklık Kontrol Moduna ayarlandığından emin olmaktır. modunuza bağlı olarak, hem Nikel (Ni) hem de Titanyum (Ti) sargılarını destekleyen tek bir TC Moduna sahip olabilir veya Nikel (Ni) veya Titanyum'u destekleyecek şekilde ayarlanması gereken belirli bir Sıcaklık Kontrol Moduna sahip olabilir. Ti) Tankı modunuza taktıktan sonra yapmanız gereken ikinci şey, oda sıcaklığındayken coilinizi “taban direncini kilitlemek” dir. coil oda sıcaklığındaki taban direncinde kilitleme, Sıcaklık Kontrolü buhar özelliğini düzgün çalışması için gerekli olan kritik bilgileri sağlar. Bu adımın kurulum sürecinde kritik olduğunu unutmamak çok önemlidir, aksi takdirde taban direnci yanlış olur ve Sıcaklık Kontrolü değerleri yanlış olur. Bu noktada, şimdi kullandığınız coil için önerilen watt değerini ayarlayabilirsiniz son adım, sargınızın Celsius veya Fahrenheit cinsinden geçmemesi gereken bir sıcaklık seçmektir. 

TC Mod için Önerilen Sıcaklıklar
mod ayarlarının çoğunda olduğu gibi, düşük seviyeye çıkmak ve watt ile yaptığınız gibi, yukarı doğru çalışmak her zaman en iyisidir, ancak bu sefer ayarladığınız coilinizin maksimum sıcaklığıdır. Ortak buharlama sıcaklıkları, genellikle 5 ° C veya 10 ° F'lik artışlarla ayarlanmış olan 200 ° C - 250 ° C / 392 ° F - 480 ° F aralığındadır. Artık bobinizin sıcaklığı üzerinde kontrolünüz olduğundan, favori likitinizden tatlı noktayı nispeten kolay bir şekilde çevirmek kolay bir iştir. Kişisel tercihleriniz ve zevkiniz sizin için en uygun sıcaklık aralığına karar verecektir ve tüm likitler eşit olarak yaratılmadığından, tatlı nokta muhtemelen PG / VG karışımından likit e göre değişir.buharcının Güvenliği
Nikel (Ni) ve Titanyum (Ti) telleri tipik olarak çok düşük dirençlere sarılır ve asla bir Sıcaklık Kontrolü özelliğine sahip olmayan bir modlarda kullanılmamalıdır. Nikel (Ni) ve Titanyum (Ti) bobinler uzun süre boyunca hiçbir zaman kuru ateşlememelidir, Nikel (Ni) ve Titanyum (Ti) coilleri hiçbir zaman herhangi bir modda Değişken Gerilim veya Değişken Gerilim Modunda (VV / VW) kullanılmamalıdır. Her zaman çıkarılabilir piller içeren bir buharlaştırıcı için uygun şekilde şarj edilmiş piller taktığınızdan emin olun.