Coil Direnci ve Neden Önemlidir

Cihazınız için COİLLER çeşitli dirençlerde olabilir. Bazı insanlar farklı coil dirençlerini tercih ederler. Standart direnç coilleri, tipik olarak 1.0ohm'nin üzerinde olanlar olarak kabul edilir. Alt Ohm coilleri 1.0Ω'dan daha az olanlardır. Her birinin kendi artıları ve eksileri vardır, ancak daha fazla sayıda buharcılar alt-ohm coillerle ilerlemektedir. Daha düşük dirençli bir coillerin artılarını ve eksilerini inceleyelim.
ARTILARI
Daha düşük bir direnç coiller tipik olarak daha büyüktür ve daha fazla yüzey alanına sahiptir. Daha büyük yüzey alanı, daha fazla likitin coille temas halinde olmasına ve artmış lezzet ve buhar üretimine neden olmasını sağlar.
EKSİLERİ
Daha düşük dirençli bir coil, daha fazla güç harcar. Bu, şarj başına daha kısa pil ömrüne, daha sık şarj edilmesine ve pilleriniz için genel kullanım ömrünün kısalmasına neden olur.
Daha düşük direnç coiller de daha fazla ısı üretecektir. Direnç ne kadar düşük olursa, buhar o kadar ısınır. Bu, bazıları için güzel olarak kabul edilebilir, ancak sadece belirli bir noktaya. Çok fazla ısı yanmış pamuklara, yanmış likite, ve hatta fiziksel yanıklara neden olabilir.