PİLLERİNİN ÖMRÜ NASIL UZATILIR

e sigara pilinizin ömrünün eskisi kadar uzun olmadıgını fark ettiniz mi? E-cig piliniz şarj olmuyor mu? Pilinizin ömrünü uzatmak için yeni yollar bulmaya mı çalışıyorsunuz? pilinizin ömrünü uzatacak ve daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilecek birkaç ipucumuz var.

1.KULLANIMDAN SONRA KAPATIN
Cihazınızı kullanmadığınızda, cihazı kapatarak güçten tasarruf edebilirsiniz. TV'nizi veya kahve makinenizi kullanmayı bıraktığınızda açık bırakmazsınız, neden e-sigaranızda kalsın?
Birçok insan, herhangi bir güç kullanmadığını düşünerek cihazlarını terk eder. e-sigaranız açıksa, hala pilinizin gücünün bir kısmını emiyor. Kapatın, pilinizin iyi bir kısmını koruyacaksınız.

2.PİLİ SIK SIK KULLANIN
 e-sigara pilleri, cep telefonunuzdaki bataryaya benzer. Performansını korumak için günlük kullanmalısınız
pilinizi günlük olarak kullanmazsanız, gücünün bir kısmını yavaşça kaybeder. Sadece kısa bir süre için bile olsa, günlük olarak kullanmaya çalışın. Bu, pilinizin ömrünü uzatacak ve düzgün çalışmaya devam edecektir.

3.E-CIG PİLLERİNİZİ ŞARJ ETME 
pilinizi bir gecede şarj cihazında bırakmak cazip gelir. e-sigaranızı uyurken şarj etmek oldukça uygun olabilir, ancak pilinizin ömrünü kısaltabilir.
 Piliniz tam olarak şarj olur ve daha da fazla şarj olmaya devam ederse zarar görür. pili dolana kadar şarj etmek en iyisidir ve ardından bataryayı şarj cihazından çıkarın.

4. E-SİGARANIZIN PİLLERİNİZİ BİTİRME.
E-cig pilinizi değiştirmek zorunda kalmamak için, pilinizin tamamen boşalmasına izin vermeyin. Tamamen boşalmamış bir pili, sadece yarı boşalmış olandan daha az enerji harcar.
Gereksiz yere zorlanmalarını önlemek için pilinizi yarı boşaldığında şarj etmeye başlamak en iyisidir. Pilin güç seviyesi düştükçe, tekrar şarj olması için daha fazla enerji harcar.

5.PİLLERİ RAFA KALDIRACAKSANIZ 
 pilinizi birkaç hafta veya ay boyunca kullanmayacağınızı biliyorsanız, rafa koymadan önce tam şarj olduğundan emin olun.
Piliniz tam olarak şarj edilmemişse, saklama sırasında yavaşça boşalacaktır. Bir dahaki sefere kullanmak, tam bir şarj almak için çok daha fazla çalışmak zorunda kalacaktır. pili tam olarak şarj etmek için daha fazla çalıştığından, genel kullanım ömrü azalır ve e-cig pilinizi değiştirmenize neden olur.

6. PİLİNİZİ TEMİZ SAKLAYIN
e-sigara pilleri kirlenebilir. Ceplerinize girip çıkarken ve ara sıra e-sıvı dökülmelerine maruz kaldığında, piller bazen bir temizliğe ihtiyaç duyar.
Piller kirlendiğinde, e-sigaraya iletişimi zayıflar. Bu, pili, kaliteli bir enerji vermek için gereken gücü elde etmek için daha fazla çalışmaya zorlar.
piller daha fazla çalışmak zorunda kaldığından, kullanım ömrü kısalır. Ayrıca, daha hızlı boşaltacaktır. pilinizi temiz tutun daha uzun boşalma ve daha iyi performans göreceksiniz.